Afgelopen week hebben we alweer de vijfde Familiezondag gehad. Een mooi initiatief om samenwerking tussen de verschillende parochies in Westfriesland te bevorderen en speciale vieringen voor families en gezinnen op te zetten. Er is een regionale werkgroep opgericht die deze vieringen voorbereiden. Ondersteuning krijgen wij van het Jongeren en Gezinspastoraat van het Bisdom.

De vieringen zijn heel sfeervol, mooi en zeer inspirerend. Naast vaste kerkgangers zijn er ook diverse gezinnen met kinderen. Ook uit andere parochies komen ze hiernaartoe. De onderlinge contacten zijn leuk om te zien. Het programma bestaat uit een eucharistieviering met een speciaal thema, voorgegaan door pastor Alvaro met samenzang dat ondersteund wordt door een soort gelegenheidscantorij. Speciale misboekjes met teksten zijn gemaakt. Veel Taizé-achtige liederen worden gezongen. Na de viering is er voor iedereen koffie of thee. Daarna gaat een deel van de kerkbezoekers naar huis en de rest gaat uiteen in een aantal gespreksgroepen voor catechese: de volwassenen krijgen het thema aangereikt met een korte film, waarna men in gesprek gaat met elkaar. Ook de kinderen krijgen een verhaal en mogen daarna het thema verwerken in een creatief werkstuk. De jongeren voelden niet zoveel voor gespreksgroepen, maar waren wel in voor bijvoorbeeld een spel met pastor Alvaro: “Hoe ving Jezus vissers?” De familiezondag wordt afgesloten met een lunch. Met Palmzondag was er een speciale Palmzondag optocht door de Kerkstraat: nieuw voor Wognum, maar in Nibbixwoud misten zij hun vaste optocht. De vaste werkgroep van de Cunera had wel alles op alles gezet om met veel kinderen Palmpasen stokken te maken: Hulde!!! Het centrale thema was steeds: God is Liefde. Elke eerste zondag van de maand kwam een ander deel van die liefde aan de orde. De vijfde familiezondag bracht een verrassing uit Ierland: een Ierse zanger die tijdens de viering, maar vooral ook daarna bij de koffie vele bekende Ierse volksliedjes ten gehore bracht. In de tweede helft van dit jaar zijn er nog eens 3 familiezondagen ingeroosterd, naast de bestaande familievieringen zoals: Schoenendoos viering en de Sint Maarten viering. Zeker de moeite waard om met gezin en/of kleinkinderen een keer te bezoeken!

Hans van Engen